Szanowni Państwo,

w imieniu redakcji mam przyjemność zaprezentować pierwszy w tym roku numer magazynu „My Zawodowcy” i podziękować wszystkim, których życzliwość, pasja, profesjonalizm oraz wyjątkowe zaangażowanie przyczyniły się do jego przygotowania. Jest mi niezmiernie miło, że w tworzeniu tego wydania uczestniczyli uczniowie i studenci, których wypowiedzi mogą zainspirować młodszych kolegów, podejmujących właśnie decyzje o wyborze zawodu i szkoły. Ponownie serdeczne podziękowanie składam wszystkim osobom, dzięki którym czasopismo otrzymują uczestnicy projektów edukacyjnych realizowanych przez samorządy i pracodawców. Dziękuję za kolejne opinie oraz propozycje tematów do najbliższych wydań. Cieszę się, że niniejszy numer został przygotowany w bardzo dużym stopniu we współpracy z naszymi Czytelnikami.

Jak zawsze gorąco polecam artykuły z działu „Edukacja z praktyką”, które tym razem są efektem współpracy z przedsiębiorstwami CMC Poland i Festool Polska, Zespołem Szkół Łączności w Poznaniu, Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, organizacją Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży oraz Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą w Poznaniu.

W numerze znajdą Państwo również wypowiedzi przedstawicieli centrów wsparcia rzemiosła, kształcenia dualnego i zawodowego, które zostały powołane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Zespołu Wsparcia Edukacji Zawodowej utworzonego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty, firmy doradztwa personalnego Hays Poland oraz przedsiębiorstw i instytucji zaangażowanych w przygotowanie kolejnego artykułu z cyklu „Zawodowiec poszukiwany” – tym razem oferta doradcza dotyczy zawodu technik mechanik.

Wydanie zamykają artykuły pracowników poznańskich uczelni – dr hab. Małgorzata Rosalska przedstawia sugestie, które warto uwzględnić, przygotowując oferty doradcze dla uczniów kształcących się w zawodach, natomiast prof. dr hab. Henryk Mruk porządkuje metody promocji edukacji zawodowej. Autor wyraził nadzieję, że dla niektórych zarządzających szkołami tekst będzie inspiracją do pracy, a dla innych – potwierdzeniem słuszności ich działań.

Serdecznie zapraszam do lektury oraz dalszej współpracy.

 

 

Anna Świdurska – redaktor naczelna

a.swidurska@myzawodowcy.pl