Z myślą o użytkownikach elektronarzędzi Festool, firma stworzyła system szkoleń kierowanych również do przedsiębiorstw szkolących fachowców, szkół oraz instytucji naukowych.

Od 90 lat Festool oferuje narzędzia ułatwiające codzienną pracę profesjonalistów – stolarzy i cieśli oraz pracowników firm remontowo-budowlanych. Zgodnie z zasadą: „Lepiej pracować z systemem”– wszystko do siebie pasuje: narzędzia, wyposażenie oraz materiały eksploatacyjne. Ciągłe udoskonalanie maszyn, oprzyrządowania oraz wprowadzanie nowych rozwiązań wymaga uzupełnienia wiedzy i właśnie nią Festool chce się podzielić.

Cele szkoleń i pokazów:

  • zapoznanie się z nowymi rozwiązaniami systemowymi Festool
  • uzupełnienie wiedzy na temat możliwości technologicznych poszczególnych maszyn
  • testowanie narzędzi
  • promowanie bezpieczeństwa pracy, m.in. w związku z realizacją „Kampanii bezpyłowej”

Nasi doradcy techniczni nie tylko przekazują informacje, ale też reagują na Państwa potrzeby, dostosowując tematykę i tempo przekazywanej wiedzy do bieżącego zapotrzebowania. Zatem – koniec z nudnymi wykładami i długimi prezentacjami, pora na praktykę i dialog!

Szkolenia odbywają się w Centrum Szkoleniowym Festool Polska oraz w trzech ośrodkach prowadzonych przez dystrybutorów naszych produktów. Pokazy i szkolenia prowadzą także doradcy techniczni, każdego dnia odwiedzający użytkowników, aby wytłumaczyć im, jak w optymalny sposób korzystać z narzędzi.

Szkolenia i pokazy są bezpłatne.

Michał Walczak, dyrektor handlowy Festool Polska

Polscy rzemieślnicy polepszają warunki, w jakich pracują, a narzędzia dobierają z większą świadomością. Przygotowany przez nas pakiet szkoleń ma im w tym pomóc. Oferujemy ergonomiczne i bezpieczne narzędzia oraz uczymy, jak z nich korzystać, aby zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku, poprawić jakość usług, a jednocześnie dbać o własne zdrowie. Do udziału w szkoleniach zapraszamy nie tylko korzystających z naszych narzędzi, ale także potencjalnych użytkowników, uczniów szkół, z którymi współpracujemy, oraz centra kształcenia praktycznego i ustawicznego. Dzięki temu mamy wpływ na kształtowanie postaw przyszłych fachowców, ich etykę zawodową i wrażliwość na poszanowanie własnego zdrowia.

 

CENTRUM SZKOLENIOWE FESTOOL POLSKA
Sokołów, ul. Sokołowska 47A, 05-806 Komorów
tel. +48 22 122 74 70, e-mail: szkolenia@festool.com

 

Akademia ciesielska w Garbatce-Letnisku: fachowcy z pasją do narzędzi

 

Celem projektu jest praktyczne szkolenie z tradycyjnych i nowoczesnych technik ciesielskich. Program zajęć umożliwia zdobycie wiedzy zarówno początkującym adeptom rzemiosła ciesielskiego, jak i fachowcom z wieloletnim stażem.

Akademia ciesielska to efekt wieloletniej współpracy Festool Polska z firmą Dietrich’s Polska, dostawcą komputerowego programu do projektowania konstrukcji drewnianych, który świetnie się sprawdza zarówno przy projektowaniu więźby dachowej, jak i obiektów małej architektury ogrodowej, jak altana, wiata czy carport. Dzięki Dietrich’s 3D CAD/CAM rzemieślnicy mają możliwość pracy na profesjonalnie przygotowanej dokumentacji wykonawczej.
W ramach akademii ciesielskiej od 2009 r. współpracujemy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Garbatce-Letnisku, realizując program Klasa Festool.

Dwudniowe spotkania składają się z zajęć teoretycznych poświęconych nauce czytania dokumentacji technicznej i poznaniu zasad bezpieczeństwa pracy oraz z zajęć praktycznych z zakresu trasowania elementów więźby za pomocą kątomierza ciesielskiego i ich wycięcia przy użyciu elektronarzędzi. Zupełnie innym, aczkolwiek niezwykle istotnym, aspektem spotkań jest integracja środowiska ciesielskiego. Możliwość swobodnej rozmowy i wymiana doświadczeń z kolegami po fachu to kolejne z atutów tego projektu.

Szkolenia odbywają się w Technikum Leśnym w Garbatce-Letnisku
ul. Hanki Lewandowicz 4
26-930 Garbatka-Letnisko

Więcej na www.festool.pl/o-nas/szkolenia-z-festool