Celem projektu jest praktyczne szkolenie z tradycyjnych i nowoczesnych technik ciesielskich. Program zajęć umożliwia zdobycie wiedzy zarówno początkującym adeptom rzemiosła ciesielskiego, jak i fachowcom z wieloletnim stażem.
Akademia ciesielska to efekt wieloletniej współpracy Festool Polska z firmą Dietrich’s Polska, dostawcą komputerowego programu do projektowania konstrukcji drewnianych, który świetnie się sprawdza zarówno przy projektowaniu więźby dachowej, jak i obiektów małej architektury ogrodowej, jak altana, wiata czy carport. Dzięki Dietrich’s 3D CAD/CAM rzemieślnicy mają możliwość pracy na profesjonalnie przygotowanej dokumentacji wykonawczej.
W ramach akademii ciesielskiej od 2009 r. współpracujemy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Garbatce-Letnisku, realizując program Klasa Festool.
Dwudniowe spotkania składają się z zajęć teoretycznych poświęconych nauce czytania dokumentacji technicznej i poznaniu zasad bezpieczeństwa pracy oraz z zajęć praktycznych z zakresu trasowania elementów więźby za pomocą kątomierza ciesielskiego i ich wycięcia przy użyciu elektronarzędzi. Zupełnie innym, aczkolwiek niezwykle istotnym, aspektem spotkań jest integracja środowiska ciesielskiego. Możliwość swobodnej rozmowy i wymiana doświadczeń z kolegami po fachu to kolejne z atutów tego projektu.
Szkolenia odbywają się w Technikum Leśnym w Garbatce-Letnisku
ul. Hanki Lewandowicz 4
26-930 Garbatka-Letnisko
Więcej na www.festool.pl/o-nas/szkolenia-z-festool