PAULINA WRÓBEL
DYREKTOR MARKETINGU I SZKOLEŃ
FESTOOL POLSKA

Podążając za naszą filozofią tworzenia systemów, opracowaliśmy system polegający na całościowym wsparciu szkół w celu wykształcenia cenionych na rynku fachowców. 

Festool dostarcza narzędzia od prawie 100 lat i wie, z jakimi wyzwaniami zmagają się fachowcy w codziennej pracy, ponieważ jest z nimi od początku ich kariery zawodowej. Z powodzeniem konstruujemy wydajne, wytrzymałe, a przy tym bezpieczne i lekkie narzędzia dla branży stolarskiej i remontowo-budowlanej.
Jesteśmy świadomi swojej odpowiedzialności społecznej i rozumiemy, jaką rolę odgrywamy w społeczeństwie. Dlatego wsparcie szkół jest dla nas naturalnym procesem. Bardzo ważne w kształtowaniu młodych fachowców sztuki stolarskiej czy branży remontowo-budowlanej, zdobywających umiejętności w szkołach branżowych i technikach, jest zagwarantowanie im praktyk zawodowych oraz zajęć praktycznych na odpowiednim poziomie.
Podążając za naszą filozofią tworzenia systemów, opracowaliśmy system polegający na całościowym wsparciu szkół w celu wykształcenia cenionych na rynku fachowców. Współpracujemy w tym zakresie z Zespołem Szkół Drzewnych i Leśnych im. Jana Kochanowskiego w Garbatce-Letnisku oraz Zespołem Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku. Projekt Klasa Festool realizowany od 2009 r. obejmuje wiele płaszczyzn. Przeprowadzamy młodych ludzi krok po kroku przez prawidłowe wykonanie prac zgodnie z najnowszymi wymogami technologicznymi przy zachowaniu bezpiecznych warunków pracy. Dwa razy w roku najbardziej wyróżniający się uczniowie wraz z opiekunami wyjeżdżają do Centrum Szkoleniowego Festool Polska, gdzie pod okiem naszego trenera odbywają szkolenia tematyczne z zakresu praktycznego wykorzystania elektronarzędzi. W trakcie tych spotkań mają też możliwość rozwiązywania ewentualnych sytuacji problemowych, jakie mogą się pojawić podczas zajęć w szkole. Na koniec każdego roku szkolnego uczniowie otrzymują wyróżnienia za osiągnięcia w nauce, co jest zwieńczeniem ich rocznej pracy. Niektórzy z nich odbywają u nas praktyki zawodowe, a także znajdują stałe zatrudnienie. Warto podkreślić, że jeden z absolwentów pracuje w Festool na stanowisku trenera, a ponadto jest ekspertem EuroSkills.
Festool angażuje się także w przygotowanie młodych talentów do udziału w krajowych i międzynarodowych konkursach umiejętności zawodowych, na przykład zawodów EuroSkills, których jest również głównym sponsorem w takich konkurencjach, jak stolarstwo, meblarstwo, ciesielstwo, murarstwo, malowanie i dekoracje, tynkarstwo i sucha zabudowa, układanie podłóg oraz architektura krajobrazu.
Wspieramy też nauczycieli na co dzień uczących obsługi elektronarzędzi. Mamy bowiem świadomość, że muszą mieć oni dostęp do nowych technologii i materiałów dydaktycznych w obrębie szkoły, aby być specjalistami w tej dziedzinie i zarażać młodych fachowców pięknem nauczanego zawodu.
Zapotrzebowanie rynku na specjalistów z wielu branż, również drzewnej i remontowo-budowlanej, jest ogromne. Nasze działania poprzez współpracę z placówkami edukacyjnymi i rozwój projektu Klasa Festool dążą do wyszkolenia wysokiej klasy specjalistów gotowych wejść na rynek pracy.