Akademia Dobrego Montażu Porta to pierwsze w Polsce centrum szkoleniowo-autoryzacyjne, gdzie monterzy z całego kraju mogą doskonalić umiejętności fachowego montażu drzwi oraz kompetencje w zakresie obsługi inwestorów. To także miejsce praktyk dla uczniów kształcących się w zawodzie monter stolarki budowlanej.
Dla klientów firm produkujących stolarkę budowlaną coraz ważniejszy staje się profesjonalizm ekip montażowych, bo to daje im poczucie bezpieczeństwa i pomaga bezproblemowo przejść przez proces wyposażania mieszkania. Właściwy poziom tej obsługi będzie w najbliższej przyszłości decydujący w budowaniu pozycji rynkowej przedsiębiorstw z branży stolarki budowlanej. 
Miejsce kształcenia wysokiej klasy fachowców
Mając to na uwadze, firma Porta KMI Poland utworzyła Akademię Dobrego Montażu Porta. Placówka znajduje się w nowym budynku w wielkopolskim Zbąszyniu. Grupy montażowe będą się tu uczyć prawidłowego osadzania ościeżnic i skrzydeł drzwiowych marki PORTA DRZWI. Takie umiejętności są szczególnie istotne w przypadku najbardziej wymagających produktów – np. drzwi technicznych, przeciwpożarowych czy akustycznych. Montażyści będą też poznawać wprowadzane do oferty rozwiązania i techniki mające zastosowanie w szczególnie skomplikowanych projektach budowlanych. Szkolenia mają dotyczyć również komunikacji z inwestorem – rozumienia jego potrzeb i odpowiadania na nie.
Akademia Dobrego Montażu Porta to miejsce kształcenia wysokiej klasy fachowców, którzy mogą zdobyć tu umiejętności i wiedzę z zakresu profesjonalnego montażu i uzyskać certyfikat Autoryzowanego Montażysty Porta. Chcemy również uczyć profesjonalnej obsługi klienta, gdyż ma ona ogromny wpływ zarówno na jego zadowolenie, jak i na postrzeganie przez niego marki – wyjaśnia Magdalena Muzyka, koordynator ds. Akademii Dobrego Montażu. Oprócz szkoleń prowadzonych na miejscu jesteśmy też wsparciem na odległość. Uruchomiliśmy pierwszą w Polsce infolinię dla montażystów, by na bieżąco odpowiadać na pytania dotyczące instalacji drzwi Porta. Pokazujemy, że jeżeli jesteś monterem lub planujesz nim zostać, możesz liczyć na naszą pomoc na każdym etapie. Współpracujemy też m.in. ze szkołą w Zbąszyniu. Dla jej uczniów z klasy patronackiej o profilu monter stolarki budowlanej organizujemy praktyki – dodaje.
Zostań VIP-em z PORTA DRZWI
Porta zaprasza do akademii zarówno zawodowych monterów, którzy chcą potwierdzić swoje umiejętności certyfikatem, jak i osoby uczące się zawodu lub rozpoczynające pracę w branży. Aby uzyskać certyfikat Autoryzowanego Montażysty Porta, trzeba odbyć dwudniowe szkolenie oraz zdać egzaminy teoretyczny i praktyczny. Profesjonaliści, którzy przejdą w akademii przez sześć poziomów specjalistycznych szkoleń i warsztatów, uzyskają certyfikat Autoryzowanego Montażysty Porta VIP oraz otrzymają przygotowane specjalnie dla nich narzędzia wspierające rozwój ich biznesu. Akademia jest też otwarta na potrzeby architektów.
Organizujemy dla nich szkolenia, a także udostępniamy showroom z naszymi drzwiami, w którym prezentujemy niestandardowe rozwiązania wykraczające najczęściej poza możliwości innych producentów drzwi – podkreśla Anna Korzeniowska, kierownik ds. promocji produktu w Porta KMI Poland. – Showroom oddajemy też do dyspozycji inwestorów prywatnych i biznesowych. Mogą tu omówić swoje wątpliwości z ekspertami i zainspirować się produktowymi nowościami do tworzenia pięknych i funkcjonalnych wnętrz – dodaje.
W showroomie prezentowanych jest wiele nietypowych modeli wyprodukowanych na specjalne zamówienia. Pokazuje to ogromne możliwości personalizacji drzwi, które Porta wykonuje dla klientów. W budynku akademii znajdują się dodatkowo sala konferencyjna, sala warsztatowo-certyfikacyjna i pomieszczenia szkoleniowe, wyposażone z myślą o praktykantach – uczniach kształcących się w zawodzie monter stolarki budowlanej.
Akademia posiada też studio nagraniowe, produkujące edukacyjne materiały wideo. Przygotowuje je w nietypowej dla tej branży formie. Profesjonalna wiedza przekazywana jest bowiem w lekki i zrozumiały sposób.
W komunikacji stawiamy na wideo. Nasz kanał zawiera filmy instruktażowe – zarówno profesjonalne, jak i dla majsterkowiczów. Są tam również materiały z wydarzeń branżowych oraz seria vlogów. Kanał Akademii Dobrego Montażu Porta na YouTube to pierwsze tego typu miejsce dla monterów z branży stolarki drzwiowej – podkreśla Piotr Chodak, kierownik ds. PR i digital marketingu w Porta KMI Poland.
Uczniowie debatują z profesjonalistami
Porta KMI Poland jako jeden z partnerów ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej Dobry Montaż, organizowanej przez Związek Polskie Okna i Drzwi, uczestniczy również w innych przedsięwzięciach promujących i wspierających kształcenie w zawodzie monter stolarki budowlanej.
Podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA w Poznaniu, w ramach wydarzenia „Monteriada” odbyła się debata „Dlaczego warto zostać monterem stolarki?”. Dla uczniów klas patronackich kampanii Dobry Montaż poprowadzili ją profesjonalni monterzy – ambasadorzy programu. Uczniowie już w trakcie nauki mieli więc niepowtarzalną okazję, by zapytać o to, jak na co dzień wygląda praca montera stolarki budowlanej i jakie są możliwości rozwoju w tym zawodzie. Była to bezcenna lekcja dla uczniów, którzy już niebawem wejdą na rynek pracy. W najbliższym czasie podobne debaty planowane są również w Akademii Dobrego Montażu Porta, o czym poinformujemy na stronie www.akademiaporta.com.pl – podsumowuje Magdalena Muzyka.
Renata Szymańska, specjalista ds. komunikacji marketingowej w Porta KMI Poland