Kaufland, jedna z największych sieci handlowych w Europie, od początku działalności wspiera rozwój kompetencji zawodowych młodzieży. W tym roku przedsiębiorstwo również przygotowało specjalną ofertę dla uczniów szkół kształcących w zawodach sprzedawca, cukiernik, piekarz i technik handlowiec. W ten sposób pomaga młodym ludziom w zrobieniu pierwszego, często najtrudniejszego kroku na ścieżce kariery zawodowej.
Kaufland jest międzynarodową siecią handlową, jedną z największych w Europie, obecną w Polsce od 2001 r. W całym kraju otworzyliśmy ponad 220 marketów, w których pracuje ponad 15 tys. osób, a przed nami są kolejne inwestycje.
Stawiamy na młodych
Od początku działalności stawiamy na współpracę z młodymi ludźmi. W tym roku również przygotowaliśmy specjalną ofertę dla uczniów szkół branżowych, techników i szkół policealnych.
– Chcemy, żeby młodzież miała możliwość nabycia praktycznych umiejętności w rzeczywistych warunkach pracy, dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę ze szkołami. Nasi praktykanci będą mogli się przekonać, że stworzyliśmy przyjazne środowisko pracy, w którym jest możliwość rozwoju i do którego warto wrócić jako pracownik po zakończeniu edukacji – mówi Adam Madeja, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Kaufland Polska.
Różne ścieżki rozwoju
Program praktyk w marketach jest skierowany do uczniów szkół kształcących sprzedawców, cukierników, piekarzy i techników handlowców. Zapraszamy do kontaktu z kierownictwem naszych placówek zarówno dyrekcje szkół, jak i uczniów. Praktykanci trafią pod opiekę wykwalifikowanego pracownika, który nie tylko będzie wspierał ich podczas praktyk, ale pokaże też, dlaczego Kaufland jest jednym z liderów rynku detalicznego, nagrodzonym tytułem Top Employer Polska 2021.
Praktyki w marketach to doskonała okazja do sprawdzenia predyspozycji do pracy w wybranym zawodzie. To także możliwość udziału w wielu ciekawych projektach. Uczniowie będą mogli się nauczyć m.in. wpływania na wzrost sprzedaży, zdobyć wiedzę dotyczącą procesów i obsługi automatycznego wypieku pieczywa, czy poznać tajniki pracy z najnowocześniejszymi urządzeniami do zarządzania gospodarką towarową w markecie (SAP mobile).
Kaufland Polska ma bogate doświadczenie we współpracy z młodymi ludźmi. Stworzyliśmy różne ścieżki rozwoju zawodowego – zarówno dla studentów i absolwentów szkół wyższych, jak i dla uczniów szkół średnich i branżowych – mówi Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego w Kaufland Polska. – Przyszłością naszej firmy są młodzi ludzie, którzy potrafią realizować cele, są zaangażowani, kompetentni, mają pasje. Takich praktykantów szukamy – dodaje.
Zróbmy to razem
Od lat udowadniamy, że początek kariery zawodowej nie musi być trudny. Wystarczy skierować pierwsze kroki do nas – na przykład odbyć praktykę w marketach, by później znów do nas dołączyć, już jako pracownik. Najtrudniejszy jest pierwszy krok, dlatego zróbmy go razem!
Adam Matysiak