BARTOSZ SAWICKI
WŁAŚCICIEL AKADEMII ELEKTRONIKI
INSTRUKTOR ELEKTRONIKI

Akademia Elektroniki to nie tylko miejsce nauki, to przede wszystkim centrum inspiracji i możliwości dla wszystkich, którzy pragną zgłębiać tajniki elektroniki w praktyczny i fascynujący sposób.

Ze świata nieustannie docierają informacje o nowych urządzeniach. Latanie dronami lub bezprzewodowy internet są dla nas codziennością, a nie tak dawno były jedynie niesamowitymi wizjami twórców science fiction. Nie sposób poznać całego świata, ale można poznać jego kawałek, co robimy podczas kursów. Przedstawiamy kawałek świata elektroniki, aby każdy mógł się stać jego twórcą.
Akademia Elektroniki zrodziła się z pasji, a teraz mamy już za sobą kilkaset przeprowadzonych zajęć dla największych firm technologicznych, uczelni, nauczycieli, uczniów i dzieci. To efekt tego, że u nas ta pasja łączy się z wiedzą, a zainteresowanie elektroniką jest fundamentem rozwoju wiedzy przyszłych inżynierów i entuzjastów technologii.
Prowadzimy zarówno otwarte, jak i zamknięte szkolenia dostosowane do potrzeb firm, instytucji edukacyjnych oraz osób prywatnych. Tematy zajęć obejmują elektronikę, naprawę urządzeń elektronicznych, lutowanie, projektowanie płytek drukowanych oraz programowanie mikrokontrolerów. Naszą misją nie jest jednak tylko przekazanie wiedzy na temat poszczególnych komponentów elektronicznych. Chcemy kompleksowo wprowadzić uczestników w świat elektroniki – od zrozumienia podstaw po umiejętności tworzenia, programowania i naprawiania.
Zajęcia w Akademii Elektroniki opierają się na praktyce. Na przykład biorący udział w kursach dla osób w wieku od 13. do 18. roku życia mają możliwość zbudowania wielu układów, m.in. takich jak czujnik zmierzchu, alarm do drzwi, własny zasilacz czy pamięć podobną do tej z komputerów. Następnie testują ich działanie, modyfikują lub dodają nowe funkcje. Innym przykładem jest kurs projektowania PCB, którego uczestnicy rysują schematy, projektują płytki drukowane, tworzą własne biblioteki elementów w środowisku KiCad. Każda osoba uczestnicząca w zajęciach ma dostęp do własnego stanowiska laboratoryjnego, co umożliwia zdobywanie doświadczenia w realnych warunkach. Cieszymy się, widząc satysfakcję uczestników, którzy dzięki edukacyjnej wartości naszych szkoleń będą mogli realizować nowe projekty i podejmować nowe wyzwania.
Jako absolwenci i studenci kierunków technicznych mamy wiedzę, ale przede wszystkim cenne doświadczenie, które zdobywamy na co dzień w firmach elektronicznych, produkujących systemy wbudowane czy wdrażające elektronikę w fabrykach. Nie lubimy zostawać w tyle, dlatego jesteśmy na bieżąco z innowacyjnymi technologiami i cały czas rozwijamy się w nowych kierunkach.
Akademia Elektroniki to nie tylko miejsce nauki, to przede wszystkim centrum inspiracji i możliwości dla wszystkich, którzy pragną zgłębiać tajniki elektroniki w praktyczny i fascynujący sposób.