Drodzy Czytelnicy,
jeszcze raz serdecznie dziękujemy za cierpliwość, zaufanie oraz wyrozumiałość, z jaką przyjęli Państwo zmianę harmonogramu wydawniczego.  Dziękujemy za każdą rozmowę, za wszystkie pytania dotyczące prenumeraty czasopisma oraz współpracy przy tworzeniu kolejnych numerów, a także serwisu myzawodowcy.pl (nowa odsłona we wrześniu).
Opracowywane są ostatnie materiały. Dbając o poziom merytoryczny i spójność koncepcji oraz nawiązując do sugestii przedstawicieli przedsiębiorstw i szkół, etap autoryzacji zostanie zakończony w pierwszej połowie września.  Wkrótce zamieścimy informację o terminie wysyłki czasopisma.
Nawiązując do zaplanowanego cyklu wywiadów z przedstawicielami przedsiębiorstw docenianych m.in. za wysokie standardy w dziedzinie kształcenia zawodowego, zaprezentujemy dwie inspirujące rozmowy – z Pawłem Kołbonem, kierownikiem Centrum Szkoleń i Współpracy z Wykonawcami w firmie Fakro, oraz z Arturem Grochowskim, właścicielem firmy Mechatronik. Tradycyjnie inspiracji zawodowych dostarczą przedsiębiorstwa uczestniczące w tworzeniu działu „Edukacja z praktyką”. Będą to Kaufland Polska i Volkswagen Poznań. W nowym dziale „Konkursy umiejętności zawodowych” zapoznają się Państwo m.in. z opiniami przedstawicieli podmiotów realizujących projekt „WeRskills – platforma informacyjno-konsultacyjna wspierająca proces pozyskiwania talentów do udziału w konkursach umiejętności zawodowych na poziomie krajowym i europejskim”. Autorka artykułu – Małgorzata Kowalska – zaprasza uczniów wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych do udziału w ogólnopolskim konkursie Systemy Suchej Zabudowy (Zaproszenie)Zawody odbędą się 21 i 22 października w hali Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu i będą miały praktyczną formułę, opartą na procedurach międzynarodowych konkursów WorldSkills i EuroSkills. Równie gorąco polecam artykuły z cyklu „Wnioski i rekomendacje ekspertów”. Profesor Małgorzata Rosalska, zadając pytanie, czy karierę zawodową można zaplanować, wyjaśni, dlaczego tak ważne jest rozwijanie indywidualnych kompetencji związanych z zarządzaniem karierą. Doktor Joanna Ratajczak, nauczyciel przedmiotów zawodowych, odpowie natomiast na pytanie, jak kształcić młodych innowatorów. W dziale tym opublikujemy też pierwszą część materiału „Edukacja dla gospodarki, gospodarka dla edukacji – trendy, wyzwania, inspiracje”. Propozycje usprawnienia kształcenia zawodowego tak, by w większym stopniu zaspokajało potrzeby rynku, zaprezentują przedstawiciele: Centrum Badań Edukacji Zawodowej i Zarządzania Innowacjami, jednostki organizacyjnej Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Technologii Eksploatacji, Zespołu Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Radomiu, Zespołu Szkół im. por. Józefa Sarny w Gorzycach, Zespołu Szkół nr 1 im. Mieszka I w Stargardzie, Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych oraz przedsiębiorstw – ArcelorMittal Poland, Lotos, Pratt & Whitney AeroPower Rzeszów, Pratt & Whitney Rzeszów i Schattdecor.
Zapraszamy do lektury i dalszej współpracy oraz życzymy wielu inspiracji i sukcesów.
Zespół „My Zawodowcy”