Szanowni Państwo,

już po raz dziesiąty mam zaszczyt i przyjemność zaprezentować wydanie będące efektem współpracy ze szkołami, których oferta jest dostosowana do potrzeb rynku pracy, pracodawcami angażującymi się w edukację młodzieży oraz innymi podmiotami pomagającymi młodym ludziom w przygotowaniu i realizacji planów edukacyjno-zawodowych.
…..Koncepcja numeru jubileuszowego w jeszcze większym stopniu pokazuje, jak atrakcyjna jest oferta kształcenia zawodowego, a także to, że każdy zawód jest wartościowy.                      Z dokumentacją poświęconą przedsiębiorstwom, w których warto zdobywać wiedzę i umiejętności, można się zapoznać również na stronie myzawodowcy.pl.
…..Cieszę się, że w tworzeniu tego numeru uczestniczyły podmioty edukacyjne z Bydgoszczy, Chrzanowa, Krakowa, Malinowa, Poznania, Radzionkowa, Rawicza i Zawiercia oraz przedsiębiorstwa: CMC Poland, Fakro, Heinz-Glas Działdowo, Kimball Electronics Poland, Lotos, PGNiG Termika, PKP Polskie Linie Kolejowe, Polska Grupa Górnicza, RBW, Schattdecor      i Veolia Południe. Warto również zwrócić uwagę na inspirujące inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Związku Rzemiosła Polskiego, Związku Pracodawców Przemysłu Hutniczego, Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa, Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych.
…..Tradycyjnie polecam artykuł z cyklu „Wnioski i rekomendacje ekspertów” – dr hab. Małgorzata Rosalska tym razem proponuje rozwiązania metodyczne, które można wykorzystać        w rozwoju wiedzy o zawodach i rynku pracy.
…..Osobom, które przyczyniły się do powstania dotychczasowych numerów czasopisma „My Zawodowcy”, dziękuję za pozytywną energię oraz gratuluję pasji. Dziękuję też za kolejne opinie i sugestie oraz za życzenia, które umieściliśmy na stronach 76-81, również życząc wielu inspiracji i wytrwałości w podejmowaniu nowych wyzwań oraz satysfakcji z ich realizacji.
Równie serdeczne życzenia składam naszym Czytelnikom, w szczególności tym, którzy wkrótce będą podejmować decyzje dotyczące przyszłości zawodowej, oraz tym, którzy będą wspierać młodych ludzi w tym procesie. Powodzenia!

Zapraszam do lektury oraz dalszej współpracy.

 

 

Anna Świdurska – redaktor naczelna

a.swidurska@myzawodowcy.pl