Nawiązując do powstającej od czterech lat dokumentacji poświęconej przedsiębiorstwom zaangażowanym w realizację programów rozwoju kompetencji („To przedsiębiorstwo kształci zawodowców”), uporządkowaliśmy artykuły również według branż. Przedsiębiorstwa przedstawione dotychczas w czasopiśmie „My Zawodowcy” reprezentują 15 branż i wspierają kształcenie w ponad  70 zawodach szkolnictwa branżowego – są to np.: dekarz, monter stolarki budowlanej, technik technologii szkła, operator urządzeń przemysłu chemicznego, mechanik-operator maszyn do produkcji drzewnej, technik elektryk, technik energetyk, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, elektronik, mechatronik, technik automatyk, technik elektronik, technik mechatronik, technik górnictwa podziemnego, operator obrabiarek skrawających, technik przemysłu metalurgicznego, drukarz offsetowy, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik logistyk, technik spedytor, operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego, technik mechanik lotniczy. Dobre praktyki dotyczą również inicjatyw skierowanych do studentów i pracowników.
W 2021 r. zostaną opublikowane kolejne materiały przygotowane wspólnie z pracodawcami, firmami szkoleniowymi i podmiotami edukacyjnymi. Główne cele współpracy obejmują kształtowanie marki pracodawcy, budowanie wizerunku branż i zawodów, promowanie współpracy przedsiębiorstw ze szkołami i uczelniami oraz ocenę sytuacji na rynku pracy. W artykułach zostaną przedstawione inicjatywy edukacyjno-szkoleniowe podejmowane przez przedsiębiorstwa także z innych branż, np. fryzjersko-kosmetycznej, ogrodniczej, teleinformatycznej, transportu drogowego i transportu kolejowego.
Wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania artykułów, serdecznie dziękujemy za inspirującą współpracę oraz gratulujemy pasji, która umożliwia młodym ludziom przygotowanie i realizację planów edukacyjno-zawodowych. Cieszymy się, że w tworzeniu czasopisma uczestniczą również uczniowie, studenci i pracownicy, których wypowiedzi mogą zainspirować osoby podejmujące decyzje o wyborze zawodu, szkoły i miejsca pracy. 
Życzymy wielu inspiracji i sukcesów!
Zespół „My Zawodowcy”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ArcelorMittal Poland
Bridgestone Stargard
Castorama Polska
Chemobudowa-Kraków
CMC Poland
Dakea
Fabud WKB
Fakro
Festool Polska
Gerda
Haering Polska
Heinz-Glas
Hochland Polska
Hörmann Polska
Kimball Electronics Poland
Lotos
Lumag
MAN Bus
Mechatronik Artur Grochowski
Multiserwis
Opel Manufacturing Poland
Perfopol
PGNiG Termika
PKN Orlen
Polska Grupa Górnicza
Porta KMI Poland
Pratt & Whitney
Raben
Rawicka Fabryka Wyposażenia Wagonów Rawag
RBW
Regnars – Kopalnia Melafiru w Tłumaczowie
Schattdecor Polska
Solaris Bus & Coach
Steico
Trzuskawica
Veolia
Volkswagen Poznań