MAGDALENA WINIARSKA-KOPACZ
SENIOR HR MANAGER
PRATT & WHITNEY AEROPOWER RZESZÓW

W 2011 r., gdy firma montowała swój pierwszy silnik APU (Auxilary Power Units), do zespołu Pratt & Whitney AeroPower Rzeszów dołączali absolwenci kierunków lotniczych Politechniki Rzeszowskiej i szkół technicznych z całego Podkarpacia. Wtedy szukaliśmy i nadal szukamy ludzi otwartych, chcących pogłębiać wiedzę i zamiłowanie do lotnictwa. Zespół naszej firmy tworzą bowiem zaangażowani pracownicy, nastawieni na rozwój kompetencji i pasji w organizacji, która stwarza im takie możliwości.

Praca w branży lotniczej związanej z produkcją i obsługą remontową to przede wszystkim kontakt z zaawansowanym technologicznie produktem, jakim jest silnik APU oraz dostęp do najnowocześniejszych technologii stosowanych w lotnictwie. Każdego miesiąca rzeszowski zakład wysyła jednostki wspomagające APU bezpośrednio na linie montażowe największych producentów samolotów na świecie, takich jak Boeing, Airbus, Embraer, COMAC, Lockheed Martin czy Airbus Military. Oprócz produkcji dziewięciu modeli silników P&W AeroPower serwisuje i naprawia silniki APU dla linii lotniczych z całego świata, m.in. dla PLL LOT, British Airways, United Airlines i Qatar Airways. Jest też wyłącznym serwisantem przekładni planetarnej FDGS (Fan Drive Gear System), wykorzystywanej w jednym z najnowocześniejszych silników na świecie.

Aby sprostać tym zadaniom, mechanicy i monterzy nieustannie podnoszą kwalifikacje, biorąc udział w różnorodnych szkoleniach technicznych i technologicznych oraz korzystając z zasobów wiedzy udostępnianych przez jednostki partnerskie P&W z Kanady i Stanów Zjednoczonych. Dodatkowo mają możliwość doskonalenia wiedzy na finansowanych przez Pratt & Whitney AeroPower Rzeszów studiach w ramach programu Scholar oraz wzmacniania kompetencji językowych zarówno w trakcie kursów, jak i pracując na co dzień z dokumentacją techniczną w języku angielskim. Dostęp do najnowocześniejszych technologii stosowanych w lotnictwie, jak i praca z klientami międzynarodowymi wymaga od nas nieustannej koncentracji na utrzymywaniu najwyższych standardów obsługi klienta i ciągłym doskonaleniu procesów.

Troszczymy się również o rozwój nowego pokolenia pracowników, którzy swoje marzenia o przygodzie z lotnictwem będą mogli realizować poprzez pracę na linii montażowej APU lub w Stacji Naprawczej APU & FDGS. Dlatego od wielu lat ściśle współpracujemy ze szkołami technicznymi z naszego regionu, wspierając kształcenie przyszłej kadry mechaników lotniczych w naszych klasach patronackich. Oferujemy m.in. możliwość odbycia praktyk i staży, podczas których uczniowie zdobywają pierwsze doświadczenia zawodowe i poznają perspektywy, jakie daje praca w nowoczesnej, międzynarodowej firmie lotniczej.